Александра Јанева со преработки на македонски песни (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Поп-пејачката Александра Јанева ги изненади фановите со три македонски песни во празничен амбиент, кои ги објави на својот Јутуб канал.

Loading...

Се работи за песните „Лебедот бел“ од „Нокаут“, „Не ми го земај времето“ од Калиопи и „Кажи и да на љубовта“ од „4 Play“.

 

 

Јанева крајот на 2020 година го заокружи со издавање на нејзиниот прв албум „Срце отвори“. Албумот во Куманово може да се најде во „The Yard lounge bar“.

 

Loading...

 

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *