Александар Андрејевиќ нов играч во составот на КК Куманово

Сподели со своите пријатели

Александар Андрејевиќ е новото засилување во тимот на Страшко Тодоровиќ, односно во составот на плаво – белите.

 

Loading...

10338895_704247109704176_7263674618322861962_n

 

Истиот доаѓа на местото на Игор Бјелиќ и Ненад Мишановиќ со кои КК Куманово споразумно ги раскина договорите.

Инаку Андрејевиќ доаѓа од составот на КК Струмица, кој во досегашниот тек од сезоната просечно постигнува по 18 поени и 9 скокови.

Инаку на 16-ти овој месец се играат сите натпревари од 13-то коло на македонската кошаркарска лига, кога на домашен терен ќе го пречека Работнички.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.