Албанец приведен на Табановце поради избришан штембил од пасошот

Сподели со своите пријатели

Четириесет и тригпдишен државјанин на Република Албанија со иницијали А.И. вчера околу 21 часот бил приведен ан граничниот пермин Табановце, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Приведениот извршил механичко бришење на штембил за забрана за влез во земји на Европската Унија. Истиот бил приведен и во 21.30 часот со потврда за предавање на лице бил предаден на полициски службеници од Секторот за внатрешни работи – Куманово за понатамошна постапка.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.