Албанец баран од Интерпол приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Триесет и петгодишен жител на Албанија баран со потерница од Интерпол вчера бил приведен на Граничниот премин Табановце.

Loading...

– На 12.10.2020 во 16.00 часот на граничен премин „Табановце“, при пасошка контрола, било констатирано дека З.А.(35) од Р.Албанија се наоѓал на СТОП- листа на Интерпол и за него била распишана меѓународна потерница, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил лишен од слобода и предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Никола Ивановски


Leave a Reply