15.05.2019 00:01

Ако заминете на Бахами, прасе ќе плива заедно со вас (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Припитомени животни слободно шетаат на плажата и уживаат во пливањето во океанот, поздравувајќи ги туристите и позирајќи за фотографирање.

Како се доаѓа до Островот на прасињата? Со лет до група острови Ексумас на Бахами, кои се наоѓаат 56 километри југоисточно од Насуа, од каде со брод се превезувате до ова место, каде веднаш по пристигнувањето срдечно ќе ве пречека друштвото кое плива кон вас.

Loading...

Овој гребен не е населен со луѓе и целосна мистерија како прасињата тука доспеале, но едно е сигурно, тие уживаат.

Фото: Јутјуб принтскрин


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments