15.05.2019 00:01

Ако заминете на Бахами, прасе ќе плива заедно со вас (ВИДЕО)


Припитомени животни слободно шетаат на плажата и уживаат во пливањето во океанот, поздравувајќи ги туристите и позирајќи за фотографирање.

Како се доаѓа до Островот на прасињата? Со лет до група острови Ексумас на Бахами, кои се наоѓаат 56 километри југоисточно од Насуа, од каде со брод се превезувате до ова место, каде веднаш по пристигнувањето срдечно ќе ве пречека друштвото кое плива кон вас.

loading...

Овој гребен не е населен со луѓе и целосна мистерија како прасињата тука доспеале, но едно е сигурно, тие уживаат.

Фото: Јутјуб принтскрин


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments