Ако на овој начин го чистите тоалетот, ништо не сте исчистиле! Професионален чистач ги откри своите тајни! (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Поради една грешка што ја прават повеќето луѓе, тоалетот останува валкан и покрај редовното чистење!

Loading...

“Дали мислите дека вашиот тоалет е чист? Еве ја горчливата вистина од професионален чистач? Само затоа што користите спреј за дезинфекција не значи дека сте дезинфицирале нешто”, вели таа во видеото што го објави на ТикТок.

“Треба да ги прочитате упатствата. Повеќето спрејови траат околу десет минути па потоа ги убиваат бактериите”.

Видеото е прегледано повеќе од 600 000 пати, а многумина се изненадени и лути на самите себе што не ги знаеле овие важни информации.

„Страшно сум лут“, „па ми кажуваш дека шољата што ја чистев денес е сеуште валкана?“, „Ова е навистина одлично за мојата вознемиреност“, се некои од коментарите.

„О Боже, никогаш не ги прочитав упатствата“, призна една девојка, додека има и такви кои се изненадени што луѓето не ги знаеја овие информации.

„Шокантно е колку луѓе не го знале ова“, вели еден корисник на „ТикТок“.

 

Loading...
@thebigcleanco#professionalcleaning #disinfecting #hardtruth #cleanfreak♬ original sound – The Big Clean Co

 


Leave a Reply