15.04.2019 14:26

Акцијата „Нахрани 10.000“ утре и во Куманово


Акцијата „Нахрани 10.000“ утре ќе се одржи на 29 локации, меѓу кои и Куманово. Како што информираат од невладиното здружение „Сите сити“ акцијата ќе трае од 10:00 до 18:00 часот во маркетите Тинекс и Елида во центарот на градот.

– Се надеваме дека и овојпат ќе имаме успешна акција како и претходните. Однапред Ви благодариме на соработката, велат организаторите.

loading...

Оваа акција се организира во рамки на „Неделата на солидарноста” што годинава од 15 до 21 април се одбележува под мотото „Вашиот прилог значајна помош” со целни групи семејства кои живеат во рурални подрачја и се од социјално ранливи категории.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments