15.01.2020 13:59

Акција за вдомување кучиња скитници на кумановскиот плоштад

Facebook Twitter Google+

На градскиот плоштад во Куманово, во сабота со почеток во 10:00 часот, ќе се одржи настан за вдомување на кучиња скитници.

Вдомувањето, како што информираат од локалната самоуправа, ќе се врши во соработка со Ветеринарно сточарски центар Тодор Велков ,Секторот за инспекција од општина Куманово и здруженија за грижа на животни.

loading...

Од општината ги повикуваат сите заинтересирани граѓани да присуствуваат на настанот и да си вдомат миленик.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments