04.05.2019 11:39

Ајкула снимена во близина на сурфер, капачите евакуирани во последен момент (ВИДЕО)


Дрон кој го снимал морето кај плажата Бодни недалеку од Сиднеј снимил ајкула во близина на сурфери кои биле во морето.

Ајкулата била во лов на риби недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула.

loading...

– Пристигна до дното како нешто да ја налсираше и дури во нешто што нам ни изгледаше како туна, рекол Џејсон Игледен, кој ја направил снимката со дронот.

Откако морското куче започнало да имс е доближува на пливачите, Игледен ги повикал спасувачите кои ги евкауирале сите капачи од морето.

Се минало во најдобар ред и никој не е повреден.

Игледен тврди дека со снимање на морските кучиња со дрон спасил неколку животи во последните неколку години.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments