Ајкула снимена во близина на сурфер, капачите евакуирани во последен момент (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Дрон кој го снимал морето кај плажата Бодни недалеку од Сиднеј снимил ајкула во близина на сурфери кои биле во морето.

Loading...

Ајкулата била во лов на риби недалеку од самата плажа, а станува збор за голема бела ајкула.

– Пристигна до дното како нешто да ја налсираше и дури во нешто што нам ни изгледаше како туна, рекол Џејсон Игледен, кој ја направил снимката со дронот.

Откако морското куче започнало да имс е доближува на пливачите, Игледен ги повикал спасувачите кои ги евкауирале сите капачи од морето.

Се минало во најдобар ред и никој не е повреден.

Игледен тврди дека со снимање на морските кучиња со дрон спасил неколку животи во последните неколку години.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *