20.08.2019 01:02

А за госпоѓа Макрон рози од Путин (ВИДЕО)


Рускиот претседател на Брижит Макрон и подари букет рози. Првата дама на Франција само неколку минути пред состанокот со Путин го извадила и завојот од повредената рака.

Путин во Франција е дојден во работна посета, за да се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

loading...

Во официјалната резиденција на францускиот претседател на југот на земјата, во тврдината Брегансон, шефовите на државите разговарале за развојот на руско-француските односи во различи облози.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments