20.08.2019 01:02

А за госпоѓа Макрон рози од Путин (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Рускиот претседател на Брижит Макрон и подари букет рози. Првата дама на Франција само неколку минути пред состанокот со Путин го извадила и завојот од повредената рака.

Путин во Франција е дојден во работна посета, за да се сретне со францускиот претседател Емануел Макрон.

Loading...

Во официјалната резиденција на францускиот претседател на југот на земјата, во тврдината Брегансон, шефовите на државите разговарале за развојот на руско-француските односи во различи облози.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments