96 кумановци казнети за неносење маска

Сподели со своите пријатели

Деведесет и шест лица од Куманово вчра биле казнети поради непочитување на законската обврска за задолжително носење заштитна маска.

Loading...

– Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (21.01/22.01.2021, по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 133 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Од вкупниот број издадени прекршочни налози, најмногу се во Куманово 96, во Крива Паланка 26 и во Кратово 11.

За истите, како што појаснуваат од СВР Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *