90 повредени во експлозија во џамија во Пакистан

Сподели со своите пријатели

Во градот Пешавар, во северозападен Пакистан, денеска се случи експлозија во џамија за време на молитва.

Loading...

Полициски претставници изјавија дека дел од зградата се урнал и се верува дека луѓето сѐ уште се заробени под урнатините, пренесува Ројтерс.

Портпаролот на болницата Лејди Рајдинг во Пешавар изјави дека има 90 повредени, од кои неколку се во критична состојба.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Бура продолжува да ја пустоши Калифорнија (ВИДЕО)