81-годишен кумановец пријавен за исчезнат

Сподели со своите пријатели

Осумдесет и едногодишен кумановец вчера бил пријавен за исчезнат.

Loading...

– На 14.09.2020 во 22.00 часот во СВР Куманово, З.В.(55) од с.Пепелиште, неготинско, пријавила дека од домот се оддалечил нејзиниот татко Б.П.(81) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *