750 казни за неносење маска напишани изминатото деноноќие

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (04/05.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 750 прекршоци.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.


Leave a Reply