749 санкции за неносење заштитна маска

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (18/19.10.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 749 прекршоци.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.


Leave a Reply