701 казна за неносење маска изминатото деноноќие

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.10.2020 година) на територијата на  Република Северна Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 701 прекршок.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со КОВИД-19.


Leave a Reply