7 милиони прегледи: Мајкрософт објави снимка со ВИ од Мона Лиза како рапува. Видеото стана хит!

Сподели со своите пријатели

Мајкрософт воведе нова технологија за вештачка интелигенција наречена VASA-1, која може да сними фотографија и аудио клип и да ги комбинира за да генерира реални видеа.

Loading...

Тие ја претставија новата технологија со видео на кое Мона Лиза рапува на песната Папараци, но ова не е хит на Лејди Гага, туку рап песна што Ен Хатавеј ја напиша и изведе во ток-шоуто на Конан О’Брајан во 2011 година.

Видеото набрзо стана вирално и беше прегледано повеќе од 7,1 милиони пати на само еден профил на X.