7 фасцинантни работи поради кои родените во октомври се подобри од останатите

Сподели со своите пријатели

Ако сте родени во октомври со полно право можете да кажете дека сте посебни и поинакви од сите останати.

Погледнете по што сите кои се родени во десетиот месец од годината се поинакви од останатите родени во другите месеци:

Во прашање се најатлетски бебиња

Истражувањето спроведено во 2015 година открило дека бебињата родени во октомври имале значително подобри резултати во спроедба со другите бебиња на физичките тестови. Што бебето во стомакот успева да впие повеќе сончеви зраци, добива повеќе витамин Д, а една од најголемите предности на ова е подобриот раст на коските и мускулите.

Вашиот цвет на раѓање е невен

Невенот може да порасне до височина од 60 сантиметри и се цени поради неговите лековити својства. Овој цвет можете да го користите за да излечите исеченици, изгореници, па дури и каснувања од инсекти.

Вие сте романтична душа

Лицата родени во октомври се многу шармантни и одлични животни партнери. Со нивниот хороскопски знак владее Венера и секаде креираат хармонија. Имате малку повеќе шанси да станете претседател, барем во САД. Повеќето американски претседатели биле родени во овој месец.

Вие сте Вага или Шкорпија

Како и некои бебиња родени во септември, лицата родени пред 24 октомври се класифицирани како балансирани и друштвени Ваги, додека оние родени подоцна, во знакот на Шкорпија се многу страствени, лојални, но и прилично тврдоглави.

Ориентирани сте кон работата

Напорно работите и одлични сте. Лицата родени во октомври најмногу се посветуваат на работните обврски

Камен на вашето раѓање е опал

Судејќи по легендата, лицата кои не се родени во октомври, а носат накит од опал можат на тој начин да привлечат лоша среќа. Под оваа верување, опал носи многу лоша среќа и никогаш не би смеел да се дава како подарок на лицата родени во октомври.

Лицата родени во октомври се долговечни

Родените во овој месец се најдолговечни и имаат најмногу шанси да го прослават 100-от роденден, како и сите бебиња родени во есен.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.