643 казни за неносење маска напишала вчера полицијата

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.09.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 643 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *