16.08.2018 13:53

57-годишен учител е вистинска ѕвезда на Инстаграм (ФОТО)


Ирвин Рандле (57) е жив доказ дека годините не му можат ништо и дека не се пречка за неговата среќа и успех.

Овој шармантен човек од Тексас кој моментално ги привелкува жените ширум светот на интернет е познат како „MrStealUrGrandma“. Ако судиме по неговиот Инстаграм, овој маж освојува со својата појава.

.. I’m grateful ???????? @wrldinvsn thanks for awesome Tshirt ?? #irvinrandle

A post shared by too grown. (@irvinrandle) on

Со честите посети на тератаната го одржува своето тело и пренесува самодоверба и машки шарм. Каде и да се појави обично е во женско опкружување.

На Инстаграм, Ирвин редовно одговара на поздравите на своите обожаватели и не ја рие љубовта кон сладоледот од чоколада. Исто така редовно ги советува младите мажи како да тренираат, но и како да бидат џентелмени.

loading...

Ирвин има универзитетска диплома и по професија е учител, но модата е неговата најголема љубов.

Се појавил на страниците на едиторијалот во бројни лајфстајл магазини. Оженет е и има дури и две внучиња.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments