537 казни за неносење маска напишани вчера

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.07.2020 година) на територијата на Република Северна Македониј по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 537 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *