529 санкции за неносење маска

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (06/07.12.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 529 прекршоци.

Loading...

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *