52 казни за неносење маска вчера во Куманово

Сподели со своите пријатели

Педесет и две лица во Куманово вчера биле казнети поради непочитување на законската обврска за задолжително носење заштитна маска на лицето.

Loading...

– Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (22.02/23.02.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Куманово 77 лица не ја почитувалe, информираат од кумановската полиција.

Најголем дел од прекршочните налози се издадени во Куманово 52, во Крива Паланка 15 и во Кратово 10.

За истите, како што појаснуваат од СВР Куманово, ќе следуваат соодветни мерки.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *