51-годишен кумановец приведен со прашкаста материја

Сподели со своите пријатели

Педесет и едногодишен кумановец викендов бил приведен откако полицијата кај него пронашла прашкаста материја.

Loading...

– На 27.02.2021 во 16.50 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.Т.(51) од Куманово, затоа што при преглед кај него била пронајдена прашкаста материја, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *