50-годишен маж вчера приведен на Табановце

Сподели со своите пријатели

Vо Полициската станица за Граничен премин – Табановце, на влез во Република Северна Македонија, вчера во 19,45 часот од страна на униформирани полициски службеници лишен е од слобода Ш.О. (50) од Горно Оризари – Велес, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Како што додаваат од полицијата, до приведувањето дошло откако при проверка во Оперативна евиденција било утврдено дека истиот евидира на СТОП – Листа.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *