475 казни за неносење маска, уште 392 лица ставени во изолација

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.06) на територијата на Република Северна Македонија на 392 лице им се издадени решенија за изолација, а 150 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

Loading...

Исто така, по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 475 прекршоци, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *