461 прекршок за неносење маски изминатото деноноќие

Сподели со своите пријатели

Во текот на изминатото деноноќие (27/28.05) на територијата на Република Северна Македонија на 70 лица им се издадени решенија за изолација, а 62 лица потпишалеизјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, и евидентирани се две лица кои не ја почитувале мерката за самоизолација.

Loading...

Исто така по однос на мерката за не носење лична заштита на лице регистрирани се 461 прекршок, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *