42 милиони прегледи: Снимка од жирафи како се тепаат го насмеа ТикТок (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видеото на ТикТок кое прикажува „битка“ меѓу две жирафи брзо стана хит и собра повеќе од 42 милиони прегледи.

Loading...

На видеото можете да видите како изгледаат жирафите како да се караат, поради што многумина помислија дека дошло до тепачка меѓу нив.

„Јас и сестра ми сме вакви кога се караме“, напишал еден од коментарите.

 

 

@huynh.tan.quang♬ nhạc nền – Quang buôn hồ✅


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Зошто први април се смета за ден на шегата и како го одбележува светот?