42-годишен кумановец приведен со прашкаста материја

Сподели со своите пријатели

Четириесет и двегодишен кумановец вчера попладне бил приведен откако полицијата му пронашла прашкаста материја.

Loading...

– На 12.10.2021 во 14.00 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А. (42) од Куманово затоа што кај него била пронајдена прашкаста материја, информираат од Секторот за внатрешни работи Куманово.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски