4 новозаболени од коронавирус во Куманово

Сподели со своите пријатели

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти

– Скопје 1
– Куманово 1
– Прилеп 4
– Велес 9
– Битола 1

Loading...

Починаа двајца пациенти од Тетово. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби почина 74 годишен пациент, лекуван на клиниката од 21 мај. Во ГОБ „8 септември“ почина пациент на возраст од 57 години, хоспитализиран на 23 мај. Во Институтот, од болницата Ремедика, за анализа е пристигнат постмортем брис на пациент од Скопје (53г) и истиот е позитивен на ковид-19.

Во последните 24 часа направени се 560 тестирања, а регистрирани се 38 нови случаи на ковид-19.

– Скопје 24
– Куманово 4
– Штип 4
– Тетово 3
– Битола 1
– Неготино 2


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *