02.12.2019 09:54

4 локации во Куманово без вода

Facebook Twitter Google+

Поради интервенции во водоводната мрежа во текот на денешниот ден без вода ќе бидат четири локации во Куманово.

Како што информираат од Центарот за управување со кризи, станува збор за улиците „Франц Розман“, „Михајло Пупин“, „425“ во населбата Иго Тричковиќ, како и Пчински пат.

loading...

Екипите на ЈП „Водовод“ се на терен и работат на отстранување на дефектите.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments