34-годишен кумановец приведен со марихуана

Сподели со своите пријатели

Триесет и четиригодишен кумановец викендов бил лишен од слобода, откако полицијата кај него пронашла марихуана.

Loading...

– На 27.02.2021 во 15.00 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Б.И.(34) од Куманово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *