3 знаци дека сте во врска што е лоша за вас

Сподели со своите пријатели

Постојат три очигледни знаци на кои можете да се потпрете при проценка дали љубовната врска е конечно добра за вас или би било подобро да ја прекинете на време за да не трошите енергија и да ги пропуштите можностите да запознаете некој подобро.

Loading...

Толку е тешко да се каже кога сте ја сретнале вистинската личност. Па дури и да откриете дека сте во погрешна врска не е најлесната работа, особено по одреден период на вљубеност во кој хормоните ставаат розови очила.

Сè започнува со хемија, но нема гаранција дека ќе биде вистинската врска за вас. Еден начин да дознаете што сакате е да знаете што не сакате – и да го препознаете на време.

 

 

Постојат неколку аларми кои покажуваат дека сте во погрешна врска, а знаењето за нив може да ви заштеди многу проблеми.

Ако се прашувате дали сте во погрешна врска, еве 3 знаци за недвосмислено да ја препознаете.

Loading...
  1. Ниту еден од вас не работи на врската

Една стара поговорка вели дека односите бараат напор и работа. Иако постои очигледна вистина во ова, вие не треба да чувствувате како да туркате карпа по угорница само за да ја гледате како се тркала повторно надолу.

Напор што не постигнува ништо и не носи видливи подобрувања или промени е знак дека сте во погрешна врска. Потребна е подготвеност и отвореност за промена кај партнерот, заедно со можноста да преземете лична одговорност.

 

 

Во спротивно, тоа може да биде крајно фрустрирачко и нема да стигнете никаде.

  1. Се чувствувате уморни во врската

Ако се исцрпите од непродуктивна борба, можеби сте во погрешна врска. Продуктивната борба не е крај на врската. Всушност, тоа е често почеток. Сепак, непродуктивната и нерешена борба е црвено знаме.

Емоционалниот стрес го носи својот данок. Нервите ви стануваат тенки и се чувствувате крајно уморни. Ако сте често уморни, и психички и физички, можеби е време да испитате што вашето тело се обидува да ви каже бидејќи не лаже.

Loading...

 

 

  1. Вашата врска ве исполнува со конфузија

Кога постојано чувствувате дека не разбирате што се случува во вашата врска, мешаните сигнали можат да ви дадат чувство на конфузија.

Збунетоста е често знак и тактика на отровни луѓе во вашиот живот. Луѓето кои се способни да сакаат се директни и можат да бидат директни и да се држат до договорите.

Ако постојано се прашувате што се случува, можеби тоа е затоа што нешто не е во ред. Јасноста доаѓа од можноста да побарате што сакате и да кажете не на она што не го сакате.

Ако често сте збунети, можеби е време да контактирате со вашиот партнер и да видите дали можете да склучите договор. Луѓето кои знаат да сакаат можат да склучуваат и одржуваат договори.

 

Loading...

 

Збунетоста може да предизвика прекумерна самоанализа и често ве држи во погрешна врска. Па верувајте на вашата интуиција.

Да се ​​биде во погрешна врска може да го направи својот данок, но забележувањето на овие знаци може да ви даде јасност и да ве врати на вистинскиот пат кон она што го сакате, пишува Your Tango.