26-годишен кумановец загина во сообраќајка кај Страцин

Сподели со своите пријатели

Дваесет и шестгодишен кумановец со иницијали Д. С. роден 1991 година загина во сообраќајна несреќа на патот Крива Паланка – Куманово, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Од МВР немаат повеќе информации со оглед дека телото било пронајдено полрак патот  некаде пред 16 часот денеска

Според неофицијални информации до кои дојде Кумановски муабети момчето кое инаку живее во кумановската населба Перо Чичо вчера со возило марка Опел корса враќајки се од прослвата во манастирот Св. Јоским Осоговски од засега непознати причини излетало од патот и починало.

Полициски екипи од СВР Куманово вршат увид, а повеќе информации најавуваат за подоцна.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.