25-годишен кумановец приведен со бела прашкаста материја

Сподели со своите пријатели

Дваесет и петгодишен кумановец вчеравечер бил приведен откако полицијата кај него пронашла бела прашкаста материја.

Loading...

– На 25.07.2021 во 01.15 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.Д.(25) од Куманово затоа што кај него била пронајдена бела прашкаста материја, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Никола Ивановски


Leave a Reply