25.000 ЖЕНИ ОТКРИВААТ: Дали навистина е важна големината и кои 3 работи се најважни?

Сподели со своите пријатели

Иако ставовите, предрасудите и мислењата за сексот често се менуваат, една работа останува постојана – многу мажи се премногу опседнати со големината на нивните гениталии.

Loading...

Дури и кога жените ќе им кажат дека големината на пенисот навистина не е најважна, тоа не ја намалува опсесијата на мажот со должината на „гордоста“.

 

 

Ова е докажано со големо британско истражување во кое учествувале 25.000 парови.

Дури 45 проценти од мажите изјавиле дека не се задоволни од должината на пенисот и дека сакаат поголем генитален орган.

Од друга страна, ситуацијата е сосема поинаква – 85% од жените се задоволни од изгледот и големината на пенисот на партнерот.

Loading...

Резултатите од оваа студија ги коментираше д-р Емили Морс, која брутално им објасни на мажите што е навистина најважно за жените во кревет.

– Мажите постојано ме прашуваат: дали е тоа мало, чудно, премногу големо … И јас постојано им одговарам на ист начин: никој не се грижи за вашиот пенис колку што вие. Фактот дека сте надарени не значи ништо ако не сте подготвени да се потрудите да го задоволите вашиот партнер – објаснува Морс.

 

 

– Она што е важно за нас е дали сте добар љубовник, дали се грижите за нашите потреби и што ни дава задоволство. Залудно сте опседнати со големината, бидејќи просечниот сопственик на вагината најверојатно ќе доживее оргазам на три начини: со помош на прсти, уста или секси играчки – забележува Морс и додава:

– Затоа, најважното прашање е дали сте подготвени да ни се придружите и да го користите вашето тело за да ни пружите задоволство. И бидете сигурни, уживањето ќе ви се врати, тоа е секогаш така. Затоа, започнете да размислувате поинаку за вашиот пенис, ние веќе го направивме тоа.

 

Loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *