24-годишник од Лојане приведен со пиштол

Сподели со своите пријатели

Дваесет и четиригодишен жител на липковско Лојане вчера бил приведен со пиштол.

Loading...

– На 23.02.2020 во 22.20 часот, полициски службеници од СВР Скопје во селото Арачиново, скопско, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од селото Лојане, општина Липково, затоа што при извршен преглед кај него бил пронајден пиштол „Десерт Игл“ калибар 9 мм и една рамка со девет куршуми, информираат од Министерството за внатрешни работи.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Никола Ивановски


Leave a Reply