19.08.2019 09:38

24-годишен кумановец ќе одговара за марихуана


СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.М. (24) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 13.01.2019 година околу 15,30 часот на локалниот пат Куманово – село Речица, од полициски службеници, при преглед на патничко моторно возило, управувано од пријавениот била пронајдена и одземена марихуана.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments