23-годишно момче претепано кај кумановската Гимназија

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишен кумановец, ноќеска во 01:35 часот бил нападнат од неколку непознати маскирани лица во неговиот автомобил, соопшти МВР.

Нападот се случил на улицата „Перо Чичо“ во близина на кумановската гимназија, каде што бил паркиран автомобилот „ауди“ на 23-годишниот Б.С. од Куманово.

Непознатите маскирани лица со шипки го искшиле задното ветробранско стакло на возилото и го нападнале момчето кое се здобило со тешки телесни повреди и скршеници.

СВР Куманово презема мерки за целосно расчистување на случајот


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.