23-годишник од Куманово физички го нападнал својот татко

Сподели со своите пријатели

Дваесет и тригодишен кумановец вчера бил приведен под сомнение дека физички го нападнал својот татко.

Loading...

– На 18.04.2024 во 15.45 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Д.М. (23) од Куманово затоа што физички го нападнал неговиот татко, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како што додаваат од полицијата, Д.М бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски