15.04.2019 15:20

23-годишен кумановец ќе одговара за поседување кокаин


СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.М.(23) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело„неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што информираат од полицијата, на 08.03.2019 година во Куманово полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле кокаин.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments