22 милиони прегледи: Моќта на шминката (видео)

Сподели со своите пријатели

Некои девојки користат шминка за да ги прекријат помалите недостатоци, додека некои сакаат само да го истакнат она што сметаат дека е најубаво на нив, а некои воопшто не се задоволни со својот тен и лице, и со шминка сакаат тоа да го променат.

Loading...

Дека жените треба да се прифатат самите себе си, но и да го променат она што може да се промени,  доказ е видеото на Јутјуб корисничката под име Ники,  која со помош на избран мејк – ап се трансформираше во нашминкано лице налик славните жени на црвен тепих.

Еве што користеше девојката која за својата работа достигна посетеност од рекордни 22 милиони кликања.

Лице

Smashbox Primer Water
Koh Gen Do Aqua Foundation #213
MAC Pro Longwear Concealer “NC15”
Makeup Studio Translucent Powder #1

Образи

Kat von D Shade + Light Contour Palette
Too Faced Milk Chocolate Soleil Light/Medium Bronzer
Milani Cosmetics Baked Blush “Luminoso”
The Balm Mary-Lou Manizer Highlight Powder

Очи

MAC Paint Pot “Soft Ochre”
Anastasia Beverly Hills Eyeshadow “Fawn”
Anastasia Beverly Hills Eyeshadow “Cognac”
Anastasia Beverly Hills Eyeshadow “Amber”
Anastasia Beverly Hills Eyeshadow “Peach Sorbet”
Anastasia Beverly Hills Eyeshadow “Smoke”
Makeup Studio Jewel Effects “Shine”
Kat von D Tattoo Liner “Trooper”
NYC Liquid Liner “Black”
Makeup Studio Waterproof 3D Extra Black Mascara
Lena Lashes “Bev”
House of Lashes False Lashes “Precious”

Усни

MAC Lip Pencil “Boldly Bare”
Dose of Colors Lipstick “Soft Touch”
Rimmel Apocalips Lipgloss “100 – Phenomenon”

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.