22-годишен мигрант пронајден починат во Куманово

Сподели со своите пријатели

Дваесет и двегодишен мигрант од Пакистан вчера бил пронајден починат во Куманово.

– На 10.07.2020 во 14.00 часот било пријавено дека во Куманово, на место викано „Врело“, од патрола на Црвен крст бил пронајден починат M.Л.(22) од Пакистан, информираат од Минситерството за внатрешни работи.

Loading...

Од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на погребална служба за понатамошна постапка.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *