16.07.2019 15:27

22-годишен кумановец ќе одговара за екстази


СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.А.(22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што додаваат од таму, на 12.04.2019 на улица „Трета Македонска Ударна Бригада“ во Куманово, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот, при што пронашле и одзеле екстази.

loading...

Image by PublicDomainPictures from Pixabay


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments