20 комбинации на есенски бои со џинс и глог здолништа (фото)

Сподели со своите пријатели

Есента ни пристигна, со сите бои и убавини што ги носи ова годишно доба.

Loading...

Оттука и промена на модните трендови, комбинации на бои и облека која ќе не подготви за студените зимски денови.

Еве што е најново од светот на модните блогерки и нивните совети како да ги искомбинираме есенските бои и парчиња облека.

Небесно сина…

Сина и темно сина

Тегет со виолетова

Темно-зелена,  беж и бордо

Сина и бело во комбинација со уште потемни бои

Loading...

Бордо и нежно-розева

Нежен беж

Бледо зелена и темно зелена

Комбинација со линии

Праска и црна

Светло-розе и темно сина

Розе и темно плава

Пудра боја со мат зелено

Loading...

Петролеј зелена со анима

 Виолетова со сиви нијанси

Џинс, леопард и црвена

Сенф боја со тегет

Темно зелена со белп

Праска со потемни есенски бои

Сите комбинации на потемни бои со плетен џемпер

 

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.