15 МИЛИОНИ ПРЕГЛЕДИ: Илузија што ги „запали“мрежите и едно прашање – Од каде дојде мажот? (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Мистериозното видео деновиве ги запали социјалните мрежи, нема човек кој не го погледнал барем пет пати и … повторно останал без решение.

Loading...

За каква илузија станува збор и зошто ова видео го доби епитетот „мистериозно“?

На видеото кое го погледнале повеќе од 15 милиони луѓе, одзади се гледа девојка во костим на Црвена вештерка, една од хероините на Марвел, како води девојче во костум.

Станува збор за собир на љубители на стрипови на Марвел одржан во Дизниленд. И додека двете така чекорат, на снимката одеднаш се појавува маж во црвена маица, кој им го попречува патот.

Сè звучи нормално, нели?

А сега добро погледнете го видеото и одговорете на прашањето: Дали гледате од каде се појави тој маж во црвена маичка?

Милиони луѓе кои го погледнале ова видео престануваат да се прашуваат на интернет, многумина се дури и убедени дека тоа е некаква „астрална проекција“ и човек кој „патува низ времето“ и одеднаш се „материјализирал“ токму пред оваа жена во костим на вештерка…

Погледнете добро и кажете ни што мислите! Дали имате објаснување за оваа појава?

Loading...