19.06.2019 10:46

15-годишен мотоциклист излетал од патот Куманово – Крива Паланка


На магистралниот пат Куманово – Крива Паланка, вчера во 01.35 часот петнаесетгодишник од Крива Паланка управувајќи мотоцикл „Зон Шен“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во Јавната здравствена установа-Крива Паланка.

loading...

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments