12 милиони прегледи: Горила се заигра со вода па стана вирална ѕвезда (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видео снимка од горилата Зола стана вирална на TikTok.

Loading...

Овој жител на зоолошката градина во Далас си поигра со водата и собра 11,8 милиони прегледи за само три дена.

Луѓето велат дека снимката покажува 13 секунди чиста среќа.

Погледнете подолу па проценете сами.

 

@dallaszooofficialZola is showing off his famous dance moves for #worldgorilladay 🦍#dallaszoo#zoo#animalsoftiktok#gorilla#breakdance#funny#fyp#fypシ#viral#dallas#texas

♬ Maniac (Flashdance Version) (Re-Recorded / Remastered) – Michael Sembello