10 знаци кои ви укажуваат дека повеќе не го сакате вашиот партнер

Сподели со своите пријатели

За жал, без разлика дали станува збор за моќта на филмовите на Дизни или комплицирана капиталистичка шема, сите сме зависни од идејата дека треба да најдеме вистинска љубов за да уживаме во животот.

Loading...

Затоа, многу е тешко да се помириме со врска што го „потрошила“ својот рок на траење. Веројатно е дека има значителна количина љубов во таквата врска, но сега таа се претворила во удобност и комфор.

 

 

На крајот на краиштата, секој што некогаш се нашол на патот на „одљубување“, секако е свесен дека понекогаш едноставно мора да се предадеме додека сме во предност.

Денес ви откриваме десет знаци кои ви го кажуваат токму тоа. Ако случајно чувствувате дека вашата врска не е толку возбудлива и страсна како некогаш, ве советуваме да ги прочитате.

Не ви е пријатно во друштво на други парови

Loading...

Кога сте заљубени, не забележувате други парови кои јавно ја искажуваат својата љубов, затоа што вие сте еден од нив. Меѓутоа, ако во одреден момент ви здосади нивното однесување, веројатно сте љубоморни затоа што нивната врска е подобра од вашата.

 

 

Вашиот партнер повеќе не ви е најдобра пријател туку само љубовник

Општеството нè научи дека нашиот партнер мора да биде нашиот најдобар пријател, но сепак, не треба да се опуштате премногу. Ако започнете да го правите истото со вашиот партнер како и со вашата најдобра пријателка, без гушкање, бакнување и водење љубов, одите по опасен пат.

Не велите „Те сакам“ како некогаш

Кога ќе почувствувате дека сакате некого, ќе го кажете тоа. Ако не ви се допаѓа или не сте сигурни, нема. И тоа е многу едноставна работа што кажува многу за вашата врска.

Loading...

Чувствувате дека нешто недостига

Не можете веднаш да разберете што точно ви недостасува во врската – тоа ве мачи и прогонува. Можеме само да ви кажеме дека така се чувствува секоја личност која не е во квалитетна врска.

 

 

Караниците стануваат се почести

Кавгите и расправиите од време на време се сосема нормални, но ако постојано се карате, јасно ви е дека таму нешто не е како што треба.

Повеќе не гледате заедничка иднина

Loading...

Во еден момент, сигурно сте ја испланирале целата ваша иднина заедно, и сега, не можете да видите како излегувате заедно следната недела, а камоли за десет години. Тешко е да се оцени една врска, особено ако порано те исполнувала. Сепак, веројатно е подобро однапред да знаете дали лицето со кое сте не е соодветно за вас.

Одредени навики ве нервираат

Кога сте едноставно вљубени, сите овие чудни навики ве воодушевуваат, но подоцна, за време на врската, тие почнуваат да ве полудуваат. Ако токму тоа се случува со вас и ексцентричностите на вашиот партнер, вашата љубов веројатно попушта.

Повторно ви се привлечни други луѓе

Кога сте во првиот период на вашата љубов, генерално не ги тргнувате погледите од партнерот. Меѓутоа, ако сега се најдете како искрено ја мерката секоја привлечна личност на пат кон работа или флертувате малку кога ќе излезете во градот, треба да бидете свесни дека повеќе не сте приврзани за вашиот партнер како порано.

 

Loading...

 

Разговорите не се она што биле

Кога сте заљубени во некого, темата на разговор е неограничена. Понекогаш, не можете да престанете да зборувате. Меѓутоа, ако разговорот започне да згаснува во одреден момент од вашата врска, тоа е добар показател дека вашата врска се приближува до датумот на истекување.

Поретко водите љубов

Loading...

Тоа е чиста наука – луѓето сакаат да водат љубов со луѓето што ги привлекуваат. Со оние што не ги привлекуваат? Па, и не баш!