30.08.2019 12:37

10 најмоќни машки парфеми на кои паѓаат жените

Facebook Twitter Google+

Веб-страницата Faveable спроведе истражување за тоа кои машки парфеми се најпривлечни за жените. Ним им беа понудени 97 различни мириси, и составиле список на најдобрите 10.

1. Cahnell Allure Homme Sport

loading...

Со овој парфем, човекот не мора да биде агресивен или впечатлив за да биде забележан и да остави силен впечаток. Цитрусните ноти наизменично се со елегантни и благородни ноти на зачини, селен, кедар и бел мшус. Парфемот е свеж, елегантен и совршен за спорт и лето, затоа жените едноставно го обожаваат.

2. Yves Saint Laurent „La Nuit De L’homme“

Овој моќен парфем ја содржи свежината на бергамот, и лавандата кои ја претставуваат машката сила. Кимот и ветиверот во основата на мирисот му даваат сензуален финиш и елегантен мирис на овој парфем.

3. Versace “Eros”

Свеж и малку ориентален мирис во кој маслото од нане се меша со зелено јаболко и лимон е особено сакано од жените. Основни ноти се ванила, ветивер, даб и кедар.

4. Paco Rabanne “1 Million Lucky”

Свеж, весел и сензуален парфем ја разоружува секоја дама и остава неизбришлив белег на срцето. Белешката од лешник се меша со мирисот на слива, а пакувањето е само олицетворение на луксузот.

5. Creed

loading...

Парфем направен за кралевите и припадниците на благородништвото. Тие издвојуваат луксуз, ексклузивност, префинетост и гламур. Ова е она што ги прави неодоливи за жените.

6. Jimmy Choo “Man”

Софистициран и сигурен мирис на човекот, модерно и свежо комбинирани ароми на овошје и билки како диња, ананас, лаванда и пачули.

7. Giorgio Armani “Acqua di Gio Absolu”

Топол, елегантен и сензуален мирис. Клучните ноти се мирисот на морска вода, овошје и пачули. Долните тонови издвојуваат ароми на рузмарин, лаванда и гераниум кои ја потенцираат машкоста на секој што го носи.

8. Gucci Guilty

Овој парфем е на списокот на врвни парфеми неколку пати, од добра причина. Дрвенести мириси го прават овој парфем да изгледа машки и моќен, така што автоматски ќе се чувствувате како човек кој може да постигне било што.

9. Armani Code

Секој што ќе го носи овој парфем, ќе се чувствува сигурен и моќен. Ова е она што го прави толку популарен и кај мажите и кај жените. Мирисите со цитрус со додавање на маслинки прават чуда.

10. Jean Paul Gaultier Le Male Essence

loading...

Уште од 1995 година, овој парфем доминира во машките бањи. Цветните и слатки мириси со додавање на ванила ќе ја натераат секоја жена веднаш да се за вљуби во човекот што го носи тоа.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments